Ювентус победи Наполи с 1:0 в мач от 15-я кръг на Серия А.

...

Възходът на Юве продължава, излезе на върха в Серия А след победа над Наполи

Ювентус победи Наполи с  1:0  в мач от 15-я кръг на Серия А. Единственото попадение в срещата бе дело на Федерико Гати при започване на втората част. Мачът бе лишен от доста чисти голови положения, като превес взе тактическото надхитряне и борбата в средата на терена.

С тази победа Ювентус е преди всичко в Серия А с актив от 36 точки, до момента в който Наполи остава на 5-а позиция с 24 пункта на сметката си.

Мачът стартира във вихрено движение, като Наполи бе по-активният тим в първите минути и извърши няколко статични положения пред вратата на домакините. Още в първата минута рисков удар с глава на Амир Рахмани бе блокиран. Юве пък отговори с рискова контраофанзива, в която Андреа Камбиазо стреля неопределено. Наполи пък имаше нова нелоша опция в 9-ата минута, когато Матео Политано опитва шут от границата на наказателното поле, само че не уцели вратата на Шчесни.

Малко по-късно Джовани Ди Лоренцо се подвигна над съперниковата отбрана, с цел да отклони точно центриране към вратата. Опитът му, ориентиран в долния ляв ъгъл, обаче беше спрян от зашеметяващото избавяне на Войчех Шчесни.

В 27-ата минута Душан Влахович стреля, само че ударът му бе слаб и бе уловен без проблеми от Алекс Мерет. Буквално в идната офанзива последва голям пропуск за Наполи. Виктор Осимен събра няколко бранители на Ювентус и пусна отличен извеждащ пас към Хвича Кварацхелия, който бе безусловно самичък против Войчех Шчесни, само че направи непростителен пропуск и стреля над вратата.

Десетина минути по-късно последва нов златен късмет за гостите. След центриране от директен свободен удар Бремер почисти неприятно в тялото на Федерико Гати, а топката попадна в Джовани Ди Лоренцо, който от непосредствена непосредственост стреля, само че Войчех Шчесни с феноменална изява избави сигурния гол. При опита за добавка шутовете на Виктор Осимен и Амир Рахмани пък бяха блокирани.

В 51-а минута Андреа Камбиазо отигра с тънък висок пас в наказателното поле за Федерико Гати, който надигра бранителя във въздуха и от близко с глава заби топката в долния десен ъгъл - 1:0 за Ювентус.

Десетина минути по-късно имаше противоречива обстановка в наказателното поле на гостите, откакто топката се отклони от ръката на състезател на Наполи, само че съдията даде знак играта да продължи. В 71-а минута неаполитанци съумяха да отбележат гол чрез Виктор Осимен, само че попадението бе анулирано заради засада.

В последните 15 минути на мача Ювентус се дръпна да пази резултата, а Алегри предприе няколко отбранителни смени. Наполи пък продължи да търси изравняването, само че нямаше шанс в 84-тата минута, когато Жуан Жезус стреля неопределено с глава след центриране на Кварацхелия. Две минути по-късно и Джовани Ди Лоренцо се озова в добра позиция, само че изстрелът му профуча в навън. Резервата Джакомо Распардори също опитва шанс си с шут, който приключи в ръцете на Шчесни.

Стартови сформира:

Ювентус:  1. Войчех Шчесни, 6. Данило, 3. Бремер, 4. Федерико Гати, 11. Филип Костич, 25. Адриен Рабио, 5. Мануел Локатели, 16. Уестън МакКени, 27. Андреа Камбиазо, 7. Федерико Киеза, 9. Душан Влахович

Наполи : 1. Алекс Мерет, 3. Натан, 5. Жуан Жезус, 13. Амир Рахмани, 22. Джовани Ди Лоренцо, 20. Пьотр Жиелински, 68. Станислав Лоботка, 99. Замбо Ангиса, 21. Матео Политано, 77. Хвича Кварацхелия, 9. Виктор Осимен